MACERA PARKI HAKKINDA

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen, İZULAŞ AŞ tarafından ip parkuru, zipline ve tırmanma duvarının işletildiği alan, çevresinde piknik alanı, seyir terasları, seyir kulesi, gölet ve süs havuzlarına sahip yepyeni sosyal tesistir. Macera Park İzmir şimdi siz değerli misafirlerini ve macera severleri bekliyor. 

ÖDÜLLÜ PROJE

Macera Parkı İzmir, ATRAX’S 2017 yılı eğlence fuarı “Sporlu Şehirler Daha Eğlenceli” teması ile "Yıldızlı Proje" ödülüne layık görüldü.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Macera Parkı İzmir projesini hazırlarken tüm ziyaretçi profillerine uygun, kullanıma açık olmasına ve kolay erişilebilirliği baz almıştır. Spor ve eğlenceyi bir arada sunabilecek aktivitelere odaklanan proje, doğal dokuya zarar vermeyip bilakis onu güçlendirecek şekilde hazırlanmıştır. Alanının eğimli yapısı yüzünden yok olan ya da yok olmaya yüz tutmuş bitki örtüsünü yeniden canlandırılmıştır. Macera Parkı İzmir’de alanın topografik yapısına uygun bir adet gölet ve 3 adet süs havuzu bulunur. Toplam alanın 19 bin metrekaresine 360 ağaç, 21 bin çalı ve 20 bin yer örtücü, sarılıcı, soğanlı bitki dikimi yapılmıştır.